Alışveriş sepetiniz boş!

Barcelona'nın yedek oyuncuya karar vermesi gerekiyor

Kurul, bu yaz penceresindeki transfer işleriyle şu ana kadar etkili olmuştur. Anahtar alanlar futbol forması, istenmeyen oyuncular başarılı bir şekilde taşınmışken güçlendirilmiştir. Bu, Barselona'ya geçen sezondan yerli çiftler inşa etme platformu verdi.
 
Yine de çözülmemiş bir sorun var. Yedekli forvet durumu henüz ele alınmadı çünkü Munir El Haddadi ve Paco Alcacer hala kulüpte. Luis Suarez tartışmasız başlatıcı olsa da, gittikçe azalmakta olduğuna işaret ediyor olsa da, bu başka bir gün için bir sorundur. Uruguaylı bu sezon Barselona'ya giden çizgiyi yönetecek kadar yetenekli olmalı. Ancak, daha az önemli oyunlar için kimin seçileceğini açık değil.
 
Munir, nod öncesi oyunlara daha fazla katıldığı için başını salladı. Alcacer’ın sakatlığı bu konuda kesinlikle yardımcı oldu, ancak final Uluslararası Şampiyonlar Kupası oyununda Milan'a karşı performansı zayıftı. Munir aynı zamanda takımını İspanya Süper Kupası için takım arkadaşı yaptı, ama o kullanılmadı. Ancak, ne Alaves'e karşı açılış ligi oyununun yerine geçmek için seçildi.
 
Oyun için her ikisi de mevcuttu, bu yüzden Ernesto Valverde’nin onları düşürme kararı alındı. Birini bir yedek olarak kullanmaktaki isteksizliği, onlara çok fazla güvenmeyeceğine işaret ediyor. Bu nedenle, en az bir tanesi bu transfer penceresinde, bazı fonların getirilmesi ve ücret faturasının kesilmesi için ayrılmalıdır.
 
Alcacer, Borussia Dortmund'un en son hak sahipleri olduğunun ilgisini çekiyor, ancak başlangıçta anlaşmanın bir sorun olabilecek bir kredi olmasını istiyorlar. Herhangi bir potansiyel anlaşma, kredinin sonunda makul bir fiyat için satın almak için kalıcı bir seçeneğe sahip olmalıdır.
 
Suarez'in mücadeleye devam etmesi durumunda kullanılabilecek potansiyel bir çözüm, Lionel Messi'yi “yanlış 9” olarak kullanmak, Philippe Coutinho'dan ikisi, Ousmane Dembele ve Malcom'un her iki tarafında oynadı. Bu kurulum, orta saha oyuncularına Arjantinli takımlardan bazı top ilerletme görevlerini devralarak devam edecek. Aksi takdirde, çok derine inmeye zorlanabilir ve topu tehlikeli bölgelere zorlukla sokabilir. Bu rolün fikri, hatlar arasında çalışarak merkez alanlardan oluşmaya katılmasına izin vermek, ancak ekibin saldıran şeklini çok fazla istikrarsızlaştırmasını istemek ucuz forma Barcelona.
 
Ne olursa olsun, iki grevciye ihtiyaç duymazlar, bu yüzden bu pozisyon için ikinci seçenek olan ve diğerinin satılması gerektiği kimin net olması gerekir. Munir’in sözleşme durumu buna katılıyor çünkü 2019’da tükeniyor, bu da bir kararın derhal yapılması gerektiği anlamına geliyor, çünkü eğer serbest bir ajan olarak ayrılabiliyorsa.