Alışveriş sepetiniz boş!

Bonucci, Juventus'a yeniden katılmak için Real Madrid'i geri çev

İtalya'nın uluslararası savunucusu, Serie A şampiyonlarına katılmak için Liga devlerinin ilgisini reddettiğini belirtti.
 
Leonardo Bonucci, geçen yaz AC Milan'dan Serie A side Juventus'a tekrar katılmak için Real Madrid'i geri çevirdiğini açıkladı.
 
2010'dan 2017'ye kadar Juventus'taki yedi sezonun ardından Bonucci, 2017-18 sezonu için AC Milan'a geçti.
 
51 katılım sağlamış olmasına ve San Siro'da ilk beş yıllık anlaşma imzalamasına rağmen, Bonucci, 2018-19 kampanyası için Cristiano Ronaldo ile birlikte oynamak için Turin'e geri döndü.
 
Massimiliano Allegri ile kulübün başlama çizgisine geri döndü ve savunmacı tarafın ligdeki ligdeki yenilgisiz rekorlarında önemli bir rol oynadı.
 
Ancak Juve'ye dönmek tek seçenek değildi, 31 yaşındaki itiraf ile yaz aylarında La Liga devleri Real Madrid'e katılma şansını ve Santiago Bernabeu'da oynama şansını azalttı.
 
Bonucci AS'ye “Real Madrid'in ilgisi mi? Evet, bu doğru, Real Madrid benimle ilgiliydi” dedi.
 
“Bu benim için bir onur ve zevkti, bu yıllarda iyi çalıştığım anlamına geliyor.
 
“Ama Juventus'tan gelen çağrı ve eve geri dönme arzusu çok önemliydi, Bianconeri renklerinin bana daha iyi uyduğuna karar verdim”. Milan için sezon oynuyor.
 
Bonucci, altı yaşındaki oğlunun, ailesi hala Torino'da olan Juve'ye geçişinde önemli bir rol oynadığını belirtti.
 
“Oğlum Lorenzo nasıl tepki verdi? Mutlu çünkü babam eve geldi ”dedi. “Geçen yıl neredeyse her zaman Milano'daydım ve beni göremiyordu. Geri dönmemin sebeplerinden biriydi. ”
 
İtalya Uluslararası bu sezon 26 gösterim yaptı ve Juventus şu anda masanın tepesinde 13 puan öne geçtiğinden yedinci Serie A şampiyonluğunu kazanmak için kursa bakıyor.
 
Kulübün 1996'dan bu yana ilk Şampiyonlar Ligi kupasını kazanması ihtimali, kulübün Ronaldo'nun Avrupa zaferine ateş açacağını umduğuyla, bir olasılık olmaya devam ediyor.
 
Juventus'un bir sonraki fikstürü, 24 Şubat'ta Bologna'ya karşı Serie A'nın çatışmasından önceki Çarşamba gecesi Atletico Madrid'e karşı.